Jak na WordPress

Kapitoly videa:

 • Co je to WordPress?
 • Co potřebujete pro tvorbu webu?
 • Instalace WordPressu na jedno kliknutí
 • Účel tvorby webu
 • Co by váš web měl umět?
 • Šablony WordPress a jejich výběr
 • Responzivní šablona
 • Widgety WordPress
 • Důležité widgety
 • Co jsou pluginy WordPress
 • Instalace pluginů
 • Tvorba a editace obsahu
 • Základy SEO optimalizace WordPress
 • Google Aanalytics
 • bonus#1- Plánek webu
 • bonus#2- Vizuální editory
 • bonus#3- Zabezpečení SSL certifikátem

Jak na instalaci a základní nastavení WordPressu

Vytvořit web ve WordPressu zvládnou hravě i začátečníci. Systém je intuitivní, jednoduchý a kompletně v češtině, takže se v něm stránky tvoří jedna radost. Poradíme vám, jak WordPress nainstalovat i na co se podívat v nastavení.

Více informací

WordPress šablony a jak je používat

Vizuální stránka každého webu je z velké části ovlivněna právě šablonou. Přečtěte si, kde si ji můžete zdarma stáhnout a jak ji poté nainstalujete. Pokud máte za sebou instalaci a nastavení WordPressu, je vhodné popřemýšlet o tom, do jaké šablony svoje stránky obléknete. Vítězná šablona totiž udá tón celému webu.

Více informací

SEO WordPressu aneb začínáme s optimalizací pro vyhledávače

Chcete, aby vás lidé na internetu našli? Pak byste při tvorbě stránek měli myslet i na vyhledávače. Pokud pro ně obsah webu optimalizujete, můžete na stránky přivést i několikanásobně více lidí. A nebojte, není to nic složitého. Základní úpravy zvládnete sami, i když vám zkratka SEO nic neříká.

Více informací

Jak správně nasadit analytické nástroje a měřit návštěvnost ve WordPressu?

Tvorbou webových stránek proces nekončí. Když už vše zdárně funguje, je třeba také zjistit, jak si web stojí a kolik návštěvníků na něj skutečně chodí. K tomu poslouží nejrůznější analytické nástroje, které je nezbytné do redakčního systému zaimplementovat.

Více informací

WordPress shortcody – jak je vložit do stránky a obohatit jimi obsah?

Zajímá vás, jak vložit do článku a stránek na webu grafy, videa, galerie, tlačítka a spoustu dalšího? Shortcody přidávají do obsahu nové funkce a výrazně vám usnadní práci. Poradíme vám, jak je ve WordPressu využít.

Více informací

Jak nahradit WordPress vyhledávání vlastním Google vyhledávačem?

Nevyhovuje vám základní vyhledávání ve WordPressu? Pokud jste si zvykli na přesnost výsledků z Google, není se čemu divit.

Více informací

Jak automaticky sdílet příspěvky z WordPressu na sociální sítě?

Sdílení aktuálních článků a příspěvků na sociálních sítích je dnes prakticky nezbytností. Jak ale zabezpečit, aby se všechen vydaný obsah objevil na vašem profilu i bez nutnosti trávit hodiny správou či čekáním na reakci odpovědného správce?

Více informací

Jak vypnout WordPress komentáře, nebo je nahradit lepšími?

Integrované komentáře ve WordPressu poskytují základní funkce a pro jednoduché stránky jsou většinou plně postačující. Velkou parádu s nimi ale neuděláte. Naštěstí však není problém nahradit je pokročilejšími alternativami, které umožní snadno měnit vzhled diskuze, přidají uživatelské hlasování či doplní přihlášení skrze sociální sítě.

Více informací

Jak vytvořit vícejazyčnou stránku ve WordPressu?

Provozujete stránky, které navštěvují lidé z celého světa? Možná byste jim rádi připravili obsah na míru, ale nechcete míchat vícero jazyků do struktury jednoho webu. Přestože na podobnou situaci WordPress sám o sobě nemyslí, díky pluginům jej můžete naučit „mluvit“ hned několika jazyky.

Více informací

Jak změnit náhled WordPress příspěvku na Facebooku a Twitteru

Jde o věc, na kterou se často zapomíná, ale přitom je pro viditelnost a sdílení webu velice důležitá. Odlište se od ostatních uživatelů a naučte se, jak jednoduše změnit obrázek a text, který se ukáže při sdílení příspěvku na sociálních sítích, ať už na Facebooku nebo Twitteru.

Více informací

Jak zabezpečit WordPress bez pluginů, jen s pomocí .htaccess souboru

Tipů a triků na zabezpečení WordPressu je spousta. Většina z nich zahrnuje instalaci bezpečnostních pluginů třetích stran. Pokud však plugin instalovat nechcete, můžete vyzkoušet jednoduché nastavení s pomocí souboru .htaccess.

Více informací

Pluginy pro WordPress: k čemu jsou a 4 pluginy zdarma, které musíte mít

WordPress je díky rozšiřujícím modulům úžasně tvárný. S několika málo pluginy můžete přidat ke svým stránkám mnoho šikovných funkcí. Poradíme vám, jak na to i jak najít ty nejlepší.

Více informací

WordPress widgety: k čemu slouží a jak s nimi pracovat?

Widgety vám rozšíří WordPress o nové funkcionality. Co to přesně znamená a jak toho docílit? Vše se dozvíte v našem článku.

Více informací

Jak zrychlit WordPress? Pomůže cache i lepší komprese obrázků

Podle výzkumů jsou rychlejší webové stránky navštěvovanější a jejich uživatelé spokojenější. Na rychlost načítání dnes navíc nahlíží i samotné vyhledávače v čele s Googlem. Jak tedy zrychlit CMS WordPress bez programování, ideálně v několika jednoduchých krocích?

Více informací

Ikona stránek favicon.ico – malý obrázek, který nesmí chybět na žádném webu

Malá ikonka je v prostředí internetu mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Potkáte ji v okně prohlížeče, v záložkách, ve vyhledávání, v historii prohlížeče a tím výčet zdaleka nekončí. K čemu je ikona stránky dobrá, jak ji vytvořit a nasadit na web? Vše se dozvíte v našem článku.

Více informací

Jak přidat video do WordPress stránek a příspěvků?

Jak video do příspěvku či stránky vložit? Postupů je hned několik, ve většině případů vám však postačí jednoduchý trik.

Více informací

Jak ve WordPressu vytvářet kontaktní formuláře odesílající e-maily?

Návštěvníci stránek by neměli být jen pasivními konzumenty obsahu. Často je cílem webu prodat či získat kontakt na potenciální zákazníky. Jaké řešení pro kontaktní formuláře ve WordPressu využít a jak s nimi pracovat?

Více informací

Jak snadno přesunout WordPress stránky na nový hosting, nebo jinou doménu?

Častý důvod, proč si lidé platí nevyhovující či předražené hostingové balíčky po dlouhé roky je ten, že si neví rady s migrací svého webu. Komplexní redakční systémy složené z tisíců souborů a databází, se zdají být příliš složité pro přesun. Dnes si ukážeme, jak přesunout celé WordPress stránky na nový hosting či doménu snadno a bez nutnosti složitého nastavování.

Více informací

Jak vytvořit e-shop na WordPressu zdarma 1#: Instalace WooCommerce a výběr šablony

WordPress se jakožto redakční systém hodí pro nejrůznější druhy webových stránek. Vedle tradičních obsahových portálů a firemních stránek nalezneme bezpočet e-shopů, které staví právě na nejrozšířenějším CMS současnosti. Jak udělat z WordPressu e-shop a kde pro něj sehnat šablonu?

Více informací

RSS ve WordPressu – jaké jsou adresy a jak vše správně nastavit

RSS je zkratka pro tzv. Really Simple Syndication. Jednoduchá technologie znamenala doslova revoluci v konzumaci obsahu. Umožnila lidem získat upozornění na nejnovější zprávy a články z jejich oblíbených webů bez nutnosti je přímo navštívit.

Více informací

Kde najít kvalitní bezplatné šablony pro WordPress?

Jedním z prvních kroků při stavbě WordPress webu je nalezení vhodné šablony, vzoru, na kterém budete web stavět. Ačkoli existuje mnoho propracovaných placených šablon, lze zdarma nalézt i opravdu kvalitní kusy. Víte, kde je hledat?

Více informací

Jak zobrazit reklamy a seznam příbuzných článků na WordPressu s Google Matched Content?

Návštěvníci blogů a dalších obsahových stránek často využívají prvků ve stylu bloků zobrazujících „Odpovídající obsah“. Tyto seznamy kontextově příbuzného obsahu mimo přehlednosti stránek také zvyšují čas, který uživatelé stráví na stránce a pokud se správně využijí, mohou být ideálním místem pro umístění reklamních sdělení.

Více informací

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním (více informací).