Jak na WordPress

Jak na instalaci a základní nastavení WordPressu

Vytvořit web ve WordPressu zvládnou hravě i začátečníci. Systém je intuitivní, jednoduchý a kompletně v češtině, takže se v něm stránky tvoří jedna radost. Poradíme vám, jak WordPress nainstalovat i na co se podívat v nastavení.

Více informací

WordPress šablony a jak je používat

Vizuální stránka každého webu je z velké části ovlivněna právě šablonou. Přečtěte si, kde si ji můžete zdarma stáhnout a jak ji poté nainstalujete. Pokud máte za sebou instalaci a nastavení WordPressu, je vhodné popřemýšlet o tom, do jaké šablony svoje stránky obléknete. Vítězná šablona totiž udá tón celému webu.

Více informací

SEO WordPressu aneb začínáme s optimalizací pro vyhledávače

Chcete, aby vás lidé na internetu našli? Pak byste při tvorbě stránek měli myslet i na vyhledávače. Pokud pro ně obsah webu optimalizujete, můžete na stránky přivést i několikanásobně více lidí. A nebojte, není to nic složitého. Základní úpravy zvládnete sami, i když vám zkratka SEO nic neříká.

Více informací

Jak správně nasadit analytické nástroje a měřit návštěvnost ve WordPressu?

Tvorbou webových stránek proces nekončí. Když už vše zdárně funguje, je třeba také zjistit, jak si web stojí a kolik návštěvníků na něj skutečně chodí. K tomu poslouží nejrůznější analytické nástroje, které je nezbytné do redakčního systému zaimplementovat.

Více informací

WordPress shortcody – jak je vložit do stránky a obohatit jimi obsah?

Zajímá vás, jak vložit do článku a stránek na webu grafy, videa, galerie, tlačítka a spoustu dalšího? Shortcody přidávají do obsahu nové funkce a výrazně vám usnadní práci. Poradíme vám, jak je ve WordPressu využít.

Více informací

Jak nahradit WordPress vyhledávání vlastním Google vyhledávačem?

Nevyhovuje vám základní vyhledávání ve WordPressu? Pokud jste si zvykli na přesnost výsledků z Google, není se čemu divit.

Více informací

Jak automaticky sdílet příspěvky z WordPressu na sociální sítě?

Sdílení aktuálních článků a příspěvků na sociálních sítích je dnes prakticky nezbytností. Jak ale zabezpečit, aby se všechen vydaný obsah objevil na vašem profilu i bez nutnosti trávit hodiny správou či čekáním na reakci odpovědného správce?

Více informací

Pluginy pro WordPress: k čemu jsou a 4 pluginy zdarma, které musíte mít

WordPress je díky rozšiřujícím modulům úžasně tvárný. S několika málo pluginy můžete přidat ke svým stránkám mnoho šikovných funkcí. Poradíme vám, jak na to i jak najít ty nejlepší.

Více informací

WordPress widgety: k čemu slouží a jak s nimi pracovat?

Widgety vám rozšíří WordPress o nové funkcionality. Co to přesně znamená a jak toho docílit? Vše se dozvíte v našem článku.

Více informací

Jak zrychlit WordPress? Pomůže cache i lepší komprese obrázků

Podle výzkumů jsou rychlejší webové stránky navštěvovanější a jejich uživatelé spokojenější. Na rychlost načítání dnes navíc nahlíží i samotné vyhledávače v čele s Googlem. Jak tedy zrychlit CMS WordPress bez programování, ideálně v několika jednoduchých krocích?

Více informací

Ikona stránek favicon.ico – malý obrázek, který nesmí chybět na žádném webu

Malá ikonka je v prostředí internetu mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Potkáte ji v okně prohlížeče, v záložkách, ve vyhledávání, v historii prohlížeče a tím výčet zdaleka nekončí. K čemu je ikona stránky dobrá, jak ji vytvořit a nasadit na web? Vše se dozvíte v našem článku.

Více informací

Jak přidat video do WordPress stránek a příspěvků?

Jak video do příspěvku či stránky vložit? Postupů je hned několik, ve většině případů vám však postačí jednoduchý trik.

Více informací

Jak ve WordPressu vytvářet kontaktní formuláře odesílající e-maily?

Návštěvníci stránek by neměli být jen pasivními konzumenty obsahu. Často je cílem webu prodat či získat kontakt na potenciální zákazníky. Jaké řešení pro kontaktní formuláře ve WordPressu využít a jak s nimi pracovat?

Více informací

Jak snadno přesunout WordPress stránky na nový hosting, nebo jinou doménu?

Častý důvod, proč si lidé platí nevyhovující či předražené hostingové balíčky po dlouhé roky je ten, že si neví rady s migrací svého webu. Komplexní redakční systémy složené z tisíců souborů a databází, se zdají být příliš složité pro přesun. Dnes si ukážeme, jak přesunout celé WordPress stránky na nový hosting či doménu snadno a bez nutnosti složitého nastavování.

Více informací

Tento web používá soubory cookie. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním (více informací).