Servery

Serverová řešení ACTIVE 24 oceníte, pokud požadujete vyšší garantovaný výkon, potřebujete individuální nastavení nebo chcete na serveru provozovat i jiné aplikace než webové stránky.

Chcete vyzkoušet provoz služeb na serverech ACTIVE 24? Rádi vám připravíme vybrané serverové řešení k otestování. Kontaktujte nás e-mailem nebo si rovnou aktivujte trial verzi.

Přehrát video
Přehrát video

Virtuální privátní server (VPS)

VPS
Server s vlastní správou

od 499 Kč bez DPH za měsíc

(603.79 Kč s DPH)

Virtuální managed server (VMS)

VMS
Server se zajištěnou správou

od 599  bez DPH za měsíc

(724.79 Kč s DPH)

Aplikační server (APS)

APS
Na aplikačních serverech jsou
provozovány systémy třetích stran

od 990 bez DPH za měsíc

(1 197,90 Kč s DPH)

Managed server

Managed servery
Managed server je vyhrazen jedinému zákazníkovi.

od 3 080 bez DPH za měsíc

(3 726,80 Kč s DPH)

Špičkové technické zázemí

Monitoring serverů

FAQ

 1. Co to je VPS?
  Virtuální privátní servery nabízejí největší možnou volnost využití. Typ provozované služby si uživatel volí zcela sám. K serveru má k dispozici plný administrátorský přístup, správa serveru je tedy plně v jeho rukou. Zákazník má garantovanou dostupnost výkonových parametrů serveru dle zvoleného balíčku.
 2. Co to je VMS? 
  Virtuální managed servery navazují v našem portfoliu na služby sdíleného hostingu, jsou určené pro provoz webových prezentací a e-mailů. Počet provozovaných hostingů je omezen pouze celkovou velikostí diskového prostoru přiřazeného balíčku a samotným výkonem. Zákazník má garantovanou dostupnost výkonových parametrů serveru dle zvoleného balíčku. O stabilitu a bezpečnost serveru se plně staráme my, přičemž zákazník má možnost si server ovládat zcela sám – pomocí webového rozhraní v Zákaznickém centru.
 3. Co jsou to managed (dedikované) servery?
  Managed neboli dedikované servery nabízejí nejvyšší možný výkon. Zákazník má možnost využít služby na virtuální platformě nebo na vlastním vyhrazeném fyzickém serveru. V Zákaznickém centru si tedy opět zprovozňuje své internetové prezentace a e-maily. Navíc může komunikovat přímo s administrátory, kteří se starají o bezpečnost a stabilitu řešení. Volitelně nabízíme možnost využití load balancingu nebo failover balancingu, případně dalších služeb dle přání zákazníka.
 4. Co jsou to aplikační servery? 
  Aplikační servery jsou optimalizované pro provoz aplikací třetích stran na Microsoft platformě. Zákazník má k dispozici administrátorský přístup, dále si může dokoupit libovolný počet zabezpečených terminálových spojení pro uživatelský přístup k provozované aplikaci. Služba je vhodná pro bezpečný provoz aplikace, která má být dostupná odkudkoliv z internetu. Nejčastěji jsou aplikační servery využívány pro provoz účetních systémů (např. Pohoda, Money...).
 5. Jaký je rozdíl mezi VPS a VMS? 
  Virtuální managed servery (VMS) jsou servery, které jsou určeny pro provoz webových prezentací. V Zákaznickém centru jsou k tomu připraveny takové nástroje, aby jednotlivé webové prezentace mohl ovládat i laik. VMS jsou vhodné pro toho, kdo chce provozovat větší počet webových prezentací, ale přitom se nechce starat o server jako jeho správce.

  Virtuálními privátní servery (VPS) jsou naopak servery, které si zákazník spravuje zcela sám. Sám si také určuje, co na serverech poběží – proto někdy mívají přívlastek „full control“. VPS nemusí sloužit výhradně k provozování webhostingu.
 6. Jak vybrat správný server?
  Pokud se nechcete zabývat administrací serveru, jeho zabezpečováním, nastavováním operačního systému apod. a chcete tyto činnosti nechat našim specialistům, volte jednu z variant serverů se správou (VMS). Dále se rozhodujte podle toho, zda vám vyhovují připravené balíčky virtuálních managed serverů, nebo potřebujete ještě víc výkonu či jiná speciální řešení, která vám  poskytnou managed (dedikované) servery. 

  Pokud chcete poradit, neváhejte se ozvat našemu serverovému specialistovi Jaroslavu Křenkovi na e-mail krenek.jaroslav@active24.cz, případně na tel. 234 262 053. Poradí vám s výběrem a společně najdete to nejlepší řešení.
Program garantované kvality

SLA

Pokud měsíční provoz virtuálního serveru bude z prokazatelné viny ACTIVE 24 nižší než 100 %, můžete vůči nám nárokovat SLA dle této tabulky:

Měsíční provoz serveru menší než 99,93 % 99,70 % 98,81 % 95,26 % 90,52 %
Výpadek větší než 32 min 128 min 512 min 2 048 min 4 096 min
Sleva z měsíčního paušálu 5 % 20 % 40 % 50 % 100 %

 

Sankce nelze uplatnit pokud se jedná o poruchu některé ze síťových nebo aplikačních služeb, za které ACTIVE 24 nenese odpovědnost nebo se koná avizovaná údržba serveru či síťové infrastruktury, která je společností ACTIVE 24 prováděna v době, která minimálně ovlivňuje standardní provoz zákazníka a v nejkratší možné době (obvykle v nočních časech začínajících po půlnoci).

Do měsíčního součtu výpadku serveru započítáváme celkovou dobu trvání všech výpadků delších než 10 minut. Sleva z provozu virtuálního serveru je odečtena vždy na faktuře v následujícím fakturačním období.