Jak vypnout WordPress komentáře, nebo je nahradit lepšími?

Integrované komentáře ve WordPressu poskytují základní funkce a pro jednoduché stránky jsou většinou plně postačující. Velkou parádu s nimi ale neuděláte. Naštěstí však není problém nahradit je pokročilejšími alternativami, které umožní snadno měnit vzhled diskuze, přidají uživatelské hlasování či doplní přihlášení skrze sociální sítě.

Nastavení integrovaných diskuzí ve WordPressu je velmi strohé. Co se týče vzhledu a pokročilých funkcí, nenabízí prakticky žádné možnosti jejich nastavení. Řešení naštěstí existuje hned několik, a to dokonce bezplatných.

wpDiscuz – pokročilé komentáře do WordPressu zdarma

Bezplatný diskuzní plugin wpDiscuz nabízí vše, na co si u komentářů vzpomenete. Po rychlé instalaci nahradí plugin stávající WordPress komentáře a přidá do nastavení nespočet nových položek. Výhodou je, že nemusíte nic měnit ve zdrojovém kódu, ani přidávat nové diskuze pod stávající články. Vše se stane automaticky.

Diskuze

wpDiscus nabízí mj. funkce:

  • Automatické obnovování – po určeném časovém intervalu dojde ke znovunačtení diskuze, případně k zobrazení, že přibyly nové komentáře. Funkci oceníte u magazínů a blogů, kde jsou uživatelé v diskuzích více aktivní.
  • Zobrazit/skrýt – záložka slouží k nastavení, jací uživatelé mají vidět určité funkce či tlačítka. Můžete tak např. nepřihlášeným uživatelům skrýt tlačítko „Odpovědět“ apod.
  • Styl – záložka, ve které probíhá veškeré nastavování vzhledu výsledných komentářů a diskuze.
  • Uživatelské hodnocení – uživatelé si sami mohou navzájem hodnotit příspěvky a moderovat tak diskuzi.

Disqus

Plugin navíc podporuje českou lokalizaci, což usnadňuje nastavení. A že je co nastavovat. Co lidé nejčastěji upravují, je vzhled diskuzí. Ten se nastavuje v záložce „Styl“. Měnit zde lze cokoliv od barvy písma až po jednotlivá pole a nechybí ani různé varianty pro přihlášené či odhlášené uživatele.

Abyste uživatele nelimitovali nutností být přihlášen, můžete povolit také komentování bez nutnosti registrace. Další zajímavou variantou je registrace či přihlášení skrze profily na sociálních sítích. wpDiscuz podporuje čtveřici nejčastějších pluginů pro sociální přihlášení, díky čemuž umožníte uživatelům webu registrovat se do diskuze skrze svůj profil na Facebooku, Google, vKontakte či LinkedIn (+ cca 30 dalších služeb).

Facebook komentáře ve WordPressu

Populární alternativou jsou na webových stránkách komentáře postavené na sociální síti Facebook. Místo spoléhání se na vlastní prostředky, můžete jakožto majitel webu využít služby třetí strany. V tomto případě samotného Facebooku. Je však nutné brát v potaz, že uživatelé bez účtu na největší sociální síti světa nebudou moci přidat komentář.

Facebool coments

Nejsnadnější cestou pro nahrazení WordPress komentářů Facebookovými je instalace specializovaného pluginu. Populárním je bezplatný Facebook Comments, který potěší i jednoduchým nastavením.

Nastavení Facebooku

Po instalaci je nutné propojit plugin s Facebook aplikací. Jak takovou aplikaci během několika kliknutí vytvořit se dozvíte přímo v nastavení pluginu. V nastavení lze vybrat kolik příspěvků bude zobrazeno, kdo je moderátorem diskuzí na daném webu nebo kde se má diskuze objevovat.

Jak vypnout komentáře na WordPress stránkách, nebo u konkrétních příspěvků?

Ne pro každý typ stránek jsou komentáře nutné a vhodné. V základním nastavení jsou u příspěvků ve WordPressu komentáře zapnuty a zobrazují se dle nastavení šablony pod textem. Pro jejich globální vypnutí postupujte následovně:

  • V administraci klikněte na „Nastavení
  • Následně na položku „Komentáře
  • Zde zrušte zaškrtnutí u volby „Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým článkům“
  • Uložte změnu nastavení

Komentáře

Pokud jste provedli změnu nastavení až poté, co jste vytvořili články, u příspěvků vydaných před změnou nastavení budou komentáře stále viditelné. Nejrychlejší cestou, jak provést úpravy u již vydaných článků, je otevřít v administraci záložku „Příspěvky“ a po najetí myší na jednotlivé příspěvky vybrat možnost „Rychlé úpravy“. Zde můžete odškrtnutím volby „Povolit komentáře“ vypnout diskuzi pod jednotlivými příspěvky.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5/5

Počet hlasů: 145