Jak změnit URL adresu přihlašovací stránky ve WordPressu, a zlepšit tak zabezpečení webu?

Změna adresy přihlašovací stránky není pouze kosmetická věc. Drobná úprava dokáže váš web efektivně uchránit před mnohými útočníky a roboty, kteří se snaží hrubou silou prolomit zabezpečení vašich stránek.

V praxi to znamená, že robot, který se snaží přistoupit k administrátorské stránce a zkouší nejčastější hesla, se na ni nemusí vůbec dostat, neboť nezná její přesnou adresu. Metoda tak může pomoci odstranit podstatnou část nechtěné zátěže zpomalující váš web. Přínosem navíc je, že si můžete adresu přihlašovací stránky upravit tak, aby se vám lépe pamatovala.

Přihlašovací stránka do administrace WordPressu se v základním nastavení vždy nachází na adrese ve tvaru www.vase-webova-adresa.cz/wp-login.php a využít můžete i zkráceninu www.vase-webova-adresa.cz/login. Po otevření URL se zobrazí logo redakčního systému a políčka pro zadání uživatelského jména a hesla.

login

Pro úpravu adresy doporučujeme využít specializovaných pluginů, které poskytují jednoduchou metodu, jak změnu provést bez chyb. Stránku je sice možné upravovat i manuálně, a to úpravou příslušného .php souboru, ale tento zásah ve valné většině případů nedoporučujeme. WordPress totiž při každé aktualizaci vytvoří soubor přihlašovací stránky znovu, a přepsal by tak vaše úpravy, což by mohlo vést ke zbytečným problémům.

  • WPS Hide Login: Změna URL adresy administrace ve WordPressu snadno a rychle

Bezplatný plugin WPS Hide Login dokáže během několika kliknutí provést změnu adresy přihlašovací stránky vašeho webu na CMS WordPress. Plugin je autory pravidelně aktualizován a skvělé jsou i recenze a hodnocení uživatelů.

hide login

Při instalaci pluginu postupujte následovně:

  1. Přejděte do administrace stránek využívajících redakční systém WordPress a zvolte „Pluginy“ > „Instalace Pluginů“.
  2. Vyhledejte „WPS Hide Login“.
  3. Zvolte „Instalovat“ a plugin obratem aktivujte kliknutím na tlačítko „Aktivovat“.
  4. Po aktivaci v menu „Nastavení“ přibude položka „WPS Hide Login“.

plugin

  1. Klikněte na ni a zobrazí se vám jednoduché pole, do kterého můžete napsat novou adresu za lomítkem.
  2. Napište vlastní adresu (dobře si zapamatujte, jaká to je), v našem případě šlo o www.vase-webova-adresa.cz/prihlaseni, a můžete zvolit „Uložit změny“.
  3. Hotovo. Nyní je přihlašovací stránka dostupná na nové adrese.

Ačkoliv je WordPress neustále aktualizován ze strany vývojářů, je dobré zvýšit svou bezpečnost a udělat vše pro to, aby nedošlo k napadení stránek. Změna URL adresy přihlašovací stránky je jednou z jednoduchých úprav se znatelným dopadem na zvýšení úrovně zabezpečení.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.4/5

Počet hlasů: 173