Jak upravit přihlašovací stránku WordPressu a vložit na ni vlastní logo?

Pokud jste si úspěšně nainstalovali redakční systém a vytvořili WordPress stránky, možná byste chtěli upravit i detaily, které na první pohled návštěvníci vašeho webu nevidí. Vidí je však vaši klienti, nebo administrátoři obsahu webu, pro které může každý drobný detail hrát důležitou roli.

Jedním z takových detailů je podoba přihlašovací stránky redakčního systému WordPress. Firmy a klienti mají často požadavek na úpravu podoby přihlašovací stránky tak, aby bylo na první pohled viditelné firemní logo, barvy, fotografie či další myslitelné informace.

 uprava

Důležitost vlastního loga v administraci se může zdát zkušeným uživatelům zbytečná. Pokud se ale na celou situaci podíváme z druhé strany, může být logo WordPressu pro běžného uživatele zbytečně matoucí – nachází se přeci v administraci svého webu, tak proč by měl vidět logo redakčního systému, které jej navíc po kliknutí odvede na cizí stránky? Kliknutím na logo WP se totiž uživatel dostane na oficiální stránky redakčního systému.

Naštěstí za WordPressem stojí obrovská vývojářská komunita, vytvářející nespočet šikovných rozšíření, která si s úpravou hravě poradí. S pomocí jednoho z takových pluginů si úpravu ukážeme.

LoginPress, opravdu detailní nastavení podoby přihlašovací stránky

Bezplatný plugin Custom Login Page Customizer | LoginPress nabízí široké možnosti nastavení, které umožňují přizpůsobit si přihlašovací stránku na míru. LoginPress nabízí snadnou úpravu loga, pozadí stránky, přihlašovacího formuláře, formuláře při zapomenutí hesla, změnu podoby tlačítek, přidání uvítacích zpráv, změnu patičky i fontů.

 uprava-stranky

Vývojáři šli dokonce ještě dál a přidali známou funkci reCAPTCHA, zvyšující zabezpečení webu. reCAPTCHA nedovolí přihlášení, pokud uživatel správně neopíše kód z obrázku.

Při instalaci a nastavení pluginu postupujte následovně:

  1. Přejděte do administrace stránek využívajících redakční systém WordPress a zvolte "Pluginy"> "Instalace Pluginů"
  2. Vyhledejte "LoginPress"
  3. Zvolte „Instalovat“ a plugin obratem aktivujte kliknutím na tlačítko „Aktivovat“
  4. Po aktivaci v menu „Vzhled“ přibude položka „LoginPress“ nastenka
  5. Po kliknutí na položku „LoginPress“ se zobrazí vizuální editor, ve kterém lze provádět úpravy a nastavovat parametry přihlašovací stránky.
  6. Klikněte na volbu „Logo“ a vyberte obrázek, kterým nahradíte logo WordPressu. Dále můžete zvolit vlastní adresu, jíž původní proklik z loga nahradíte.
  7. Kliknutím na „Publikovat“ dojde k uložení a změny se projeví na vašich stránkách. Na obrázku níže můžete spatřit úpravu, ke které byly zapotřebí pouhé 2 minuty i s instalací pluginu.

nova-prihlasovaci-sranka

Plugin dovoluje mnohem širší úpravy a je na každém, pro jaké změny se rozhodne. Zpravidla platí, že by stránka měla zůstat přehledná a měla by poskytovat pouze základní informace, které uživatel potřebuje.

Admin Custom Login, opravdu detailní nastavení podoby přihlašovací stránky

Možnou alternativou z oblasti bezplatných pluginů pro úpravu přihlašovací stránky je Admin Custom Login. Ten umožní vedle změny loga a odkazu, na který logo vede, také změnu barvy či obrázku na pozadí přihlašovací stránky, změnu barev formuláře, změnu velikosti fontů apod. Nastavení je opět velmi komplexní a plugin ocení především ti, kdo si chtějí se vzhledem přihlašovací stránky pohrát do nejmenších detailů.

TIP na závěr: S přihlašovací stránkou můžete pracovat i víc. Přečtěte si třeba, jak změnit URL adresu přihlašovací stránky, a zlepšit tak zabezpečení webu.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5/5

Počet hlasů: 163