Převod domény: stručný návod, jak na to

Pokud vám nevyhovují podmínky u stávajícího registrátora, můžete svoji doménu převést jinam. Změna zabere jen chvilku a většinou za ni nezaplatíte ani korunu.

Co je vlastně převod domény?

Jestliže jste si u někoho registrovali adresu a později zjistili, že vám podmínky nevyhovují, nemusíte zůstávat u stejného poskytovatele natrvalo. Převod domény je dnes běžnou operací, během které bude vaše doména přenesena od původního registrátora k jinému. Někteří z nich provádějí transfer domény dokonce bezplatně.

Převod domény

Převod dobře zvažte a zjistěte si veškeré informace

Pokud chcete převést svoje webové stránky jinam, zjistěte si nejprve vše o novém registrátorovi. Předejdete tak pozdějšímu rozčarování. Cena za převod domény totiž může zahrnovat nejrůznější věci. V inzerované částce například nemusí být započítané stejné služby, na které jste zvyklí v současnosti, nebo se na ni mohou dodatečně nabalit ještě další poplatky kvůli položkám, které musíte objednat spolu s převodem (například za webhosting).

Při zvažování převodu se zajímejte především o to:

  • jaká je cena převodu domény (včetně DPH),
  • zdali transfer prodlužuje platnost domény,
  • kdy bude doména převedena na váš nový účet
  • a které služby se k ní pojí zdarma a které za příplatek.

Jak transfer domény probíhá

O celý převod domény se postará váš nový poskytovatel. Vy nemusíte dělat nic. Stačí si tuto službu objednat, schválit změny a vyčkat, než vám přijde potvrzení o úspěšném převedení domény. U nejběžnějších koncovek obvykle trvá celý transfer v řádu několika minut, ale u jiných koncovek může trvat transfer i více jak týden.

TIP: Pokud jste zjistili, že vám současná adresa nevyhovuje a chcete si raději pořídit úplně novou, přečtěte si náš článek Jakou doménu vybrat? Najdete v něm i odpovědi na 3 nejčastější otázky, na které se nás lidé ptají.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5/5

Počet hlasů: 162