VPS a VMS aneb Není hosting jako hosting

Chcete pro svůj online byznys to nejlepší, ale pomalu se začínáte ztrácet v tom, co je co a jak si vlastně vybrat? Máme pro vás stručné čtení o výhodách VMS a VPS oproti klasickému hostingu a také o tom, proč se vyplatí jít do toho právě s námi.

VMS a VPS versus klasický hosting

Koupit si webhosting znamená zaplatit za prostor pro své internetové stránky, doménu, e-mailové služby a neřešit technické pozadí. Takový běžný webhosting bohatě stačí provozovatelům jednoduchého webu. 

VPS-VMS-NENI-HOSTING-JAKO-HOSTING

VMS (virtuálně manažovaný server) a VPS (virtuálně privátní server) jsou další typy hostingu. Narozdíl od klasického sdíleného webhostingu ale nabízejí zázemí ideální pro provoz projektů, které vyžadují maximální rychlost, dostupnost a stabilitu – mají totiž přiřazené vlastní systémové prostředky (dle zvoleného balíčku).

VMS neboli Virtual Managed Server

VMS je server se zajištěnou správou. Je tedy ideální pro ty, kteří provozují větší web a nechtějí se starat o technické záležitosti. Tím se VMS zásadně liší od VPS, kde si zákazník takové věci spravuje sám.

Co díky VMS u ACTIVE 24 získáte

Hlavní výhodou je bezesporu rychlost. ACTIVE 24 má totiž oproti konkurenci méně projektů na jednom zařízení, takže váš web bude šlapat jako na drátkách. A rychlejší web znamená rychlejší prodej, vyšší zisky a lepší pozice ve vyhledávačích. Budete tudíž spokojeni vy, vaši zákazníci i vyhledávače.

Dále získáte zdarma SSL certifikáty na všechny své domény. Za zálohování a vracení dat ze záloh, které provádíme denně, také nezaplatíte ani korunu. Správa je jednoduchá a nepotřebujete k ní osobního administrátora – o to se postaráme my. V praxi to znamená, že si hledíte jen svých aplikací na hostingu, ale služby jsou provozovány na vyhrazeném serveru s vlastním přiřazeným výkonem.

Sečteno podtrženo, investice do VMS se vám rozhodně vrátí na obratu a budete o několik mílových kroků před konkurencí. Navíc, tým ACTIVE 24 je vám k dispozici nonstop – na vaše dotazy odpoví v rámci minut, a to 24/7 včetně víkendů i svátků. 

Výhody VMS serveru u ACTIVE 24 v kostce

 • Váš web bude rychlejší než konkurenční weby.
 • SSL certifikáty na všechny domény u nás máte zdarma.
 • Za denní zálohování a vracení dat ze záloh neplatíte ani korunu.
 • Správa je jednoduchá a o administraci se postaráme za vás.
 • Naše zákaznická podpora reaguje obratem a je vám k dispozici 24/7/365.
 • Garantovaná dostupnost VMS je 99,93 %.
 • Vaše VMS jsou provozovány na značkových serverech.
 • Přenos dat v rámci NIXu je neomezený.
 • Hostovat můžete neomezený počet virtuálních serverů.

VPS neboli Virtual Private Server

VPS je tedy na rozdíl od VMS serveru dočista ve správě zákazníka, který má rootová práva. Pro VPS sever tedy administrace ze strany ACTIVE 24 není zajištěna. ACTIVE 24 vám server předává do rukou s předem nainstalovaným operačním systémem – s tím, že všechno ostatní si už instalujete a spravujete sami. Máte tak svůj vlastní privátní server a celý jeho výkon je jenom váš.

Můžete si s ním tedy (v rámci možností) dělat, co se vám zlíbí – nainstalovat si na něj vybraný software, přidávat další domény, zařizovat webhostingy a e-maily. Takže VPS je výborná varianta pro developery a pokročilé uživatele, kteří v tom umí chodit.

Výhody VPS serveru u ACTIVE 24 

 • Vaše VPS jsou provozovány na značkových serverech.
 • Přenos dat v rámci NIXu je neomezený.
 • O údržbu hardwaru serveru se vám stará ACTIVE 24.
 • Na server můžete vzdáleně přistoupit pomocí RDP (Windows) nebo SSH (Linux) konzole.
 • Plná KVM virtualizace (OpenStack ovladače, testovací kernel, plná modifikace jádra,             kontejnery…) a Docker.
 • Velký výběr operačních systémů (včetně posledních stable verzí)

Jak si (správně) vybrat

Zamyslete se, co vlastně hledáte a potřebujete. Pokud je váš web spíš menší a nechystáte na něm žádné „speciality“, postačí vám klasický webhosting. Jestli jde naopak o větší web nebo skupinu webů a vy osobně nepatříte mezi technicky velmi zdatné jedince, zvolte VMS. A jste-li rozený expert-technik, je pro vás jasná volba VPS

Kdybyste se mezi jednotlivými balíčky z naší nabídky přece jenom nemohli rozhodnout, případně potřebovali poradit s čímkoliv jiným (z oboru), neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu. Jsme tu pro vás 24/7.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.7/5

Počet hlasů: 436