Jak vytvořit web krok za krokem

Chcete mít vlastní stránky, ale nevíte, jak na ně? Dnes už je to naštěstí hračka. Webové stránky si snadno založíte i sami, a to když nevíte zhola nic o programování. Poradíme vám, jak vytvořit web od první myšlenky až po výběr toho nejlepšího řešení.

1. Nejprve vše pečlivě promyslete

Než se pustíte do registrace domény a začnete si objednávat webhosting nebo další služby, měli byste si udělat pečlivou offline přípravu. Sedněte ke klávesnici, nebo vezměte do ruky tužku, a sepište si svoje představy a přání. Dejte si klidně na čas, důkladná příprava je důležitá a může vám později ušetřit spoustu času i peněz.

Jak vytvořit web

Odpovězte si především na 3 otázky, které je třeba vyřešit, než se pustíte do tvorby webu. Ujasníte si tak, co vlastně chcete, a nenecháte se později ovlivnit extra nabídkou služeb, které momentálně ani nepotřebujete.

2. Rozhodněte se, jestli potřebujete webdesignera, nebo to zvládnete sami

Pokud chcete mít hodně komplexní, propracovaný web s atypickými prvky, měli byste se obrátit raději na webdesignera, který pro vás navrhne optimální řešení. Jen se připravte na faktury v řádech desetitisíců až statisíců.

Pokud ale máte malý nebo středně velký podnik, zvládnete si vytvořit web i sami v jednoduché online administraci. Navíc tak máte své stránky neustále pod kontrolou a vše si můžete spravovat sami, kdykoli je třeba. Pro webové začátky je perfektní služba Moje stránky, která nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti s tvorbou webu.

TIP: Váháte ještě, jestli si raději nepořídit stránky u poskytovatele, kde za ně nebudete platit vůbec nic? Přečtěte si náš článek Proč (ne)mít web zdarma.

3. Objednejte si vhodné řešení a pusťte se do tvoření

Až si ujasníte svá očekávání a stanovíte, co vlastně na webu chcete mít, můžete rovnou přejít k výběru vhodného řešení. Zajímejte se především o tyto charakteristiky:

  • Rozsah – říká, kolik stránek může váš web mít.
  • Prostor pro webové stránky – zajímá vás, hlavně když chcete mít web plný fotografií a videí.
  • Prostor pro e-maily – pokud nechcete mí vlastní e-mailovou adresu, nemusíte tento parametr vůbec řešit.
  • Zákaznická podpora – ideálně by měla být k dispozici nonstop.
  • Responzivita webu – pokud jsou šablony responzivní, znamená to, že se budou dobře zobrazovat i na mobilních zařízeních.

TIP: Mít responzivní web je čím dál důležitější. Neustále narůstá množství přístupů na internet prostřednictvím mobilních telefonů a vyhledávače vám za to také dají body navíc.

Až si webové stránky objednáte a přijde vám potvrzení, můžete se rovnou pustit do tvoření. Většina systémů je dnes krásně intuitivních, takže si správu webu velmi rychle osvojíte. A kdybyste potřebovali přeci jen s čímkoli pomoci, obraťte se na nás.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.8/5

Počet hlasů: 658