Servers

ACTIVE 24 server solutions will be appreciated if you require higher guaranteed performance, you need individual settings or you want to run applications other than web sites on the server.

Do you want to test service operation on ACTIVE 24 servers? We will be happy to prepare the selected server solution for you to test. Please contact us via e-mail or activate the available trial version directly.

Play video
Play video

Virtual private servers (VPS)

VPS
Servers with custom administration

from 399 CZK without VAT per month

(482,79 CZK with VAT)

Virtual managed servers (VMS)

VMS
Servers with secured management

from 449 CZK without VAT per month

(543,29 CZK with VAT)

Applications servers

APS
Third party systems are operated on Application servers

from 990 CZK without VAT per month

(1.197,90 CZK with VAT)

Managed servers

Managed servers
Managed server is dedicated to a single customer.

from 3.080 CZK without VAT per month

(3.726,80 CZK with VAT)

Top technical background

Server monitoring 

FAQ

 1. Co to je VPS?
  Virtuální privátní servery nabízejí největší možnou volnost využití. Typ provozované služby si uživatel volí zcela sám. K serveru má k dispozici plný administrátorský přístup, správa serveru je tedy plně v jeho rukou. Zákazník má garantovanou dostupnost výkonových parametrů serveru dle zvoleného balíčku.
 2. Co to je VMS? 
  Virtuální managed servery navazují v našem portfoliu na služby sdíleného hostingu, jsou určené pro provoz webových prezentací a e-mailů. Počet provozovaných hostingů je omezen pouze celkovou velikostí diskového prostoru přiřazeného balíčku a samotným výkonem. Zákazník má garantovanou dostupnost výkonových parametrů serveru dle zvoleného balíčku. O stabilitu a bezpečnost serveru se plně staráme my, přičemž zákazník má možnost si server ovládat zcela sám – pomocí webového rozhraní v Zákaznickém centru.
 3. Co jsou to managed (dedikované) servery?
  Managed neboli dedikované servery nabízejí nejvyšší možný výkon. Zákazník má možnost využít služby na virtuální platformě nebo na vlastním vyhrazeném fyzickém serveru. V Zákaznickém centru si tedy opět zprovozňuje své internetové prezentace a e-maily. Navíc může komunikovat přímo s administrátory, kteří se starají o bezpečnost a stabilitu řešení. Volitelně nabízíme možnost využití load balancingu nebo failover balancingu, případně dalších služeb dle přání zákazníka.
 4. Co jsou to aplikační servery? 
  Aplikační servery jsou optimalizované pro provoz aplikací třetích stran na Microsoft platformě. Zákazník má k dispozici administrátorský přístup, dále si může dokoupit libovolný počet zabezpečených terminálových spojení pro uživatelský přístup k provozované aplikaci. Služba je vhodná pro bezpečný provoz aplikace, která má být dostupná odkudkoliv z internetu. Nejčastěji jsou aplikační servery využívány pro provoz účetních systémů (např. Pohoda, Money...).
 5. Jaký je rozdíl mezi VPS a VMS? 
  Virtuální managed servery (VMS) jsou servery, které jsou určeny pro provoz webových prezentací. V Zákaznickém centru jsou k tomu připraveny takové nástroje, aby jednotlivé webové prezentace mohl ovládat i laik. VMS jsou vhodné pro toho, kdo chce provozovat větší počet webových prezentací, ale přitom se nechce starat o server jako jeho správce.

  Virtuálními privátní servery (VPS) jsou naopak servery, které si zákazník spravuje zcela sám. Sám si také určuje, co na serverech poběží – proto někdy mívají přívlastek „full control“. VPS nemusí sloužit výhradně k provozování webhostingu.
 6. Jak vybrat správný server?
  Pokud se nechcete zabývat administrací serveru, jeho zabezpečováním, nastavováním operačního systému apod. a chcete tyto činnosti nechat našim specialistům, volte jednu z variant serverů se správou (VMS). Dále se rozhodujte podle toho, zda vám vyhovují připravené balíčky virtuálních managed serverů, nebo potřebujete ještě víc výkonu či jiná speciální řešení, která vám  poskytnou managed (dedikované) servery. 

  Pokud chcete poradit, neváhejte se ozvat našemu serverovému specialistovi Jaroslavu Křenkovi na e-mail krenek.jaroslav@active24.cz, případně na tel. 234 262 053. Poradí vám s výběrem a společně najdete to nejlepší řešení.
PROGRAM OF GUARANTEED QUALITY

SLA

If the virtual server's monthly traffic is less than 100% of the proven ACTIVE 24 blame, you can claim penalties against us.

Monthly server operation lower than 99,93 % 99,70 % 98,81 % 95,26 % 90,52 %
Outage higher than 32 min 128 min 512 min 2 048 min 4 096 min
Discount on monthly fee 5 % 20 % 40 % 50 % 100 %

 

Sanctions can not be applied to the following server downtime  - A failure of some of the network or application services for which ACTIVE 24 is not responsible.

- Adopted server or network infrastructure maintenance by ACTIVE 24 is conducted at a time that minimizes the customer's standard operations and in the shortest possible time (usually at night time after midnight).

We count the total duration of all outages longer than 10 minutes into the monthly sum of the server outage. The virtual server discount is always deducted on the invoice in the next billing period.