Active 24 odebírá pro své servery v datacentru DC Tower energii z obnovitelných zdrojů

8. ledna 2020

Hostingová společnost Active 24 využívá od 1.1. 2020 pro napájení serverů v primárním datacentru DC Tower výhradně energii z obnovitelných zdrojů.  Všechny weby na sdíleném hostingu, ale i privátní servery zákazníků Active 24 tedy čerpají od letošního roku energii šetrnější k životnímu prostředí.

Smlouvu o dodávce energie z obnovitelných zdrojů jsme s provozovatelem datacentra uzavřeli na jeden rok. Garantuje nám stoprocentní odběr tzv. eko energie, v souladu s certifikací TÜV NORD Czech“, uvádí Tomáš Hála, manažer bezpečnosti a provozu IT společnosti Active 24.

Nákupem energie od dodavatelů, kteří elektřinu získávají z obnovitelných zdrojů, společnost podporuje poptávku po zelené energii a tedy i budování dalších zdrojů nezatěžujících životní prostředí.

 “Spotřeba elektrické energie je nejvýznamnějším zdrojem uhlíkové stopy, kterou za sebou zanechávají podniky v našem odvětví“, říká Tomáš Hála a dodává: “Zodpovědný přístup ke společnosti s důrazem na ekologii je důležitou součástí filozofie celé Loopia Group. Na zelenou energii jsme se rozhodli přejít, přestože náklady na energii z obnovitelných zdrojů jsou v porovnání s konvenční energií o něco vyšší.”

Active 24 upřednostňuje šetrný přístup k životnímu prostředí i v dalších ohledech. Používá servisní automobil s elektrickým pohonem, zaměstnanci se každý rok v hojném počtu účastní populární akce Do práce na kole a společnost nabízí úlevy pro zákazníky v sektoru neziskových organizací.

ACTIVE 24 je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb, na tuzemském trhu působí více než 20 let. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky, kterým nabízí kompletní internetová řešení.

Loopia Group je inovativní evropská hostingová společnost, úspěšně podnikající ve Švédsku pod značkou Loopia, v České republice jako Active 24 a na Slovensku a Maďarsku jako WebSupport. Loopia Group poskytuje služby zákazníkům i v Německu, Velké Británii, Holandsku, Norsku, Srbsku a Španělsku.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Tomáš Hála, manažer bezpečnosti a provozu IT ACTIVE 24 s.r.o., hala.tomas@active24.cz

Martina Pohořelická, marketingová manažerka ACTIVE 24 s.r.o., pohorelicka.martina@active24.cz

Ján Cifra, CEE MD Loopia Group, jan.cifra@loopiagroup.com