Loopia Group, do které patří i ACTIVE 24, kupuje hostingový byznys Binero Group AB (publ.) a posiluje svou vedoucí pozici na švédském hostingovém trhu

16. července 2019

Loopia podepsala smlouvu o akvizici webhostingového byznysu společnosti Binero Group AB (publ.) ve Švédsku a v Německu. Společnost poskytuje malým a středním podnikům i jednotlivcům webhosting a registraci domén, uzavření transakce se očekává k 31. srpnu 2019. Pro Loopii je to další krok na cestě k poskytování ještě lepšího uživatelského komfortu mnoha zákazníkům.

Společnost, kterou Loopia kupuje, poskytuje webhosting a registraci domén malým a středním firmám a jednotlivcům na základě předplatného. Její zákaznická báze a služby dobře zapadají do skupiny Loopia Group a nově posílený tým je připraven naplnit ambice dodávat  zákazníkům špičkový uživatelský komfort, technologické inovace a vynikající lokální zákaznickou podporu. Kupní cena je přibližně 380 milionů  švédských korun.

S nadšením vítáme nové zaměstnance i zákazníky ve skupině Loopia Group. Společně budeme jednoznačným lídrem ve Švédsku a silnějším hráčem v Německu. Posilují se tím naše možnosti investovat do uživatelského komfortu našich zákazníků”, říká Sara Laurell, CEO Loopia Group.

Loopia Group je inovativní evropský poskytovatel služeb v oblasti webhostingu a služeb, který operuje  ve  Švédsku, ve střední Evropě a v zemích západní Evropy. Toto je důležitý milník v dalším růstu Loopia Group a navazuje na již proběhlé akvizice společností  .SE Direkt se 116 000 doménami ve Švédsku, která proběhla 12. února 2019 a WebSupport - jedničky na Slovensku z 31. března 2019.

Od června 2018 je vlastníkem Loopia Group společnost Axcel, severská soukromá investiční firma, která se zaměřuje na společnosti na středně velkých trzích. ABG Sundal Collier se na transakci podílel jako výhradní finanční poradce.

O Loopia Group

Loopia je inovativní evropská společnost, poskytující webhostingové služby zejména ve Švédsku, v České republice jako ACTIVE 24 a na Slovensku jako WebSupport. Loopia poskytuje také služby zákazníkům v Německu, Velké Británii, Nizozemí, Norsku, Srbsku a Španělsku.

Více informací na  https://loopiagroup.com/

O Binero Group

Binero Group je švédská společnost s širokou škálou služeb v oblasti hostingu a cloudových řešení. Je obchodovatelná  na burze Nasdaq First North, ticker BINERO.

Pro více informací, navštivte https://binerogroup.com/

Pro více informací prosím kontaktujte: Sara Laurell, CEO Loopia Group, +46 72 708 4848, sara.laurell@loopiagroup.com