ACTIVE 24 a WebSupport spojují síly na cestě k pozici hostingového lídra ve střední Evropě. Povede je Ján Cifra

2. května 2019

Loopia Group se rozhodla spojit dvě silné značky ve svém portfóliu, ACTIVE 24 a WebSupport, do jedné organizace. Děje se tak po čerstvě ukončené akvizici slovenské hostingové  jedničky a je možné to považovat za další krok na cestě k  postavení lídra ve střední Evropě. Změna nastává k 1. květnu 2019.

Cílem tohto spojení je podpořit úzkou spolupráci mezi oběma značkami na úrovni top managementu. Spolupráci povede dosavadní CEO WebSupportu, Ján Cifra. “Spojením našich organizací budeme moci efektivněji zúročit náš technologický i  marketingový talent, a to rovným dílem pro dvě skvělé značky. Těším se na spolupráci a věřím, že z ní budou benefitovat především naši zákazníci, partneři a komunita.”  - říká Ján Cifra.

Ján Cifra má rozsáhlé zkušenosti v oblasti technologií a managementu. 2 roky působil jako ředitel ve společnosti Axasoft, byl finančním ředitelem a byznys developerem úspěšného startupu Piano media a více než 3 roky vedl samotný WebSupport. Absolvoval MBA studium na prestižní Vlerick Leuven-Gent Management School v Belgii.

Loopia Group by zároveň ráda poděkovala Petrovi Šmídovi, který vedl ACTIVE 24 a vybudoval ze společnosti top hráče na trhu i silnou značku. “Jsme velmi vděční Petrovi za více než deset roků jeho vedení. Vybudoval stabilní společnost a silný tým, který bude klíčovou součástí nového středoevropského uskupení.”  - říká Sara Laurell, CEO Loopia Group.

Vlastníkem Loopia Group je Axcel, severský investiční fond který se od června 2018 zaměřuje i na středně velké hostingové společnosti. Jeho cílem je dosáhnout  regionální pozice lídra kombinací organického růstu, konsolidace a akvizicí. Všem zákazníkům tak přinese ještě kvalitnější služby, produkty a nové technologie.

Loopia Group je inovativní evropská hostingová spolnost, úspěšně podnikající ve Švédsku pod značkou Loopia, v České republice jako ACTIVE 24 a na Slovensku a Maďarsku jako WebSupport. Loopia Group poskytuje služby zákazníkům i v Německu, Velké Británii, Holandsku, Norsku, Srbsku a Španělsku.

Axcel je investiční společnost s hlavním sídlem v Kodani, založená v roce 1994. Spravuje kapitál soukromých investorů a investuje především do středně velkých firem v různých odvětvích, u kterých vidí velký potenciál pro přirozený růst a příležitost k dalším akvizicím. V současnosti disponuje pěti fondy s celkovým kapitálem v hodnotě 2 miliard eur.

ACTIVE 24 je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky, kterým nabízí kompletní internetová řešení. Jde především o  webhosting včetně řešení pro tvorbu a správu webu, e-maily a serverová řešení s garantovaným výkonem. ACTIVE 24 sleduje a rozvíjí současné trendy technického vývoje a naslouchá potřebám zákazníků, díky tomu může nabízet služby ve vysoké technické kvalitě a s kvalitní zákaznickou podporou. ACTIVE 24 je firmou s prověřenou historií a ve svém oboru působí více než 20 let.

WebSupport je lídr slovenského hostingového trhu a zároveň největší registrátor .sk domén. Firma působí na trhu od roku 2002 a jako jedné z mála společností se jí podařilo přesáhnout hranice svého oboru. Aktivně se podílí na vytváření zdravého podnikatelského a transparentního prostředí, podporuje startupy, neziskové organizace, nadějné webdesignery, programátory a umělce.

Pro více infromací prosím kontaktujte:

Sara Laurell, CEO Loopia Group, +46 72 708 4848, sara.laurell@loopiagroup.com

n Cifra, CEE MD Loopia Group, +421 903 184 310, jan.cifra@loopiagroup.com