Jděte s dobou – hoďte svůj byznys do onlinu

Pojďme si projít základy toho, jak chytře převést svůj byznys i do onlinu, jak z takového kroku vyždímat co nejvíc a jak vám s tím můžeme pomoci. Ať už se chystáte rozjet e-shop s domácími marmeládami nebo třeba nabízet online lekce japonštiny.

JDETE-S-DOBOU

Promyslete to

Dostat své produkty nebo služby na internet by mělo být v zájmu každého podnikatele, doba nedoba. Zaprvé je to skvělý komfort pro zákazníka, zadruhé se uleví i samotným majitelům kamenných obchodů. Tím pádem bude tento přerod užitečný pro oba koncepty.

Ovšem, celá idea přechodu do onlinu není zas tak jednoduchá. Je na místě si všechno pečlivě promyslet a zvážit, co je ve vašich silách a na co budete naopak potřebovat k ruce odborníky. Vždy je nejdůležitější dobře znát své zákazníky a právě pro ně web či e-shop vytvářet. 

Přičemž výhodou přechodu vašeho kamenného obchodu nebo provozovny i do onlinu je ta, že už své zákazníky dobře znáte. Tudíž se vám budou stránky na míru tvořit jedna radost. Ba co víc – díky tomu, že víte, jaká je vaše klientela, co u vás chce najít a jakým komunikační tón je na místě, můžete zákazníků přilákat ještě víc.

Začněte s online prezentací

Jestli tedy provozujete třeba ten krámek s domácími marmeládami za městem, je určitě maximálně efektivní nabídnout své zboží zákazníkům i na internetu. Jako první si určitě vytvořte webovou prezentaci, která může být i formou e-shopu

Díky přechodu do onlinu si k vám na prodejnu zákazník přijede vyzvednout už nachystaný balíček s objednávkou. Takže se vám uvolní ruce pro klasické zákazníky, kteří například s internetem neumí nebo radši nakupují osobně. 

Je fajn zákazníkům nabídnout možnost osobního odběru a k tomu maximálně dvě přepravní společnosti – třeba Českou poštu a jednu kurýrní společnost. Příliš mnoho variant dopravy je totiž leckdy na škodu. Navíc se vám bude lépe napočítávat cena dopravy a u kurýrní firmy můžete získat výhodnější podmínky za časté využívání jejích služeb. Další rady o správném provozování e-shopu najdete třeba v našem článku Jak provozovat e-shop.

Dáme vám .CZ doménu do začátku

Doména (internetová adresa webové stránky) a webhosting (pronájem prostoru pro web) jsou základ. Registrace domény je proces, díky kterému získáte svou vlastní adresu. Ověřit dostupnost vyvolené domény můžete zdarma tady

Díky webhostingu můžou být vaše stránky pořád online, ačkoli nemáte vlastní server. A protože vám nakopnutí vašeho onlinového byznysu chceme alespoň trochu usnadnit, můžete si u nás vybrat webhosting ve výhodných balíčcích, které zahrnují i .CZ doménu jako dárek na první rok. Kompletní web vás tak vyjde klidně i na 49 Kč měsíčně bez DPH. Porovnání parametrů jednotlivých balíčků najdete tady.

TIP: Jako další inspirace by vám mohl posloužit náš článek 3 otázky, které je třeba vyřešit, než se pustíte do tvorby webu nebo článek Jak založit e-shop.

Buďte vidět: Home page a SEO

Nezapomeňte patřičně vyšperkovat svou úvodní stránku (home page). Je to vlastně (druhá) výloha vašeho obchodu, která by měla návštěvníky vtáhnout dovnitř. Připravte si stručný text charakterizující váš web či e-shop a nebojte se zmínit jeho hlavní konkurenční výhody. Přičemž fráze typu „Vítejte na marmeládovém e-shopu“ raději vynechte – taková vata vás zbytečně připraví o lépe využitelný prostor.

SEO (Search Engine Optimization) vám zase pomůže s tím, abyste byli k nalezení na Googlu a Seznamu. Jde o proces ovlivňování viditelnosti webu či stránky v neplacené části výsledků vyhledávače. A čím výš a častěji se objevuje ve výsledcích vyhledávače, tím víc návštěvníků tam web může získat.

Pro takové účely doporučujeme například balíček ACTIVE 24 Profi web, který zahrnuje neomezený webhosting, SEO nástroj a navíc i již zmíněnou .CZ doménu jako bonus na první rok. 

Je to výzva – nebojte se jí

Je třeba vědět, že online marketingu se dnes už prakticky nevyhnete. Zkuste se tedy nebránit novým výzvám a otevřete se moderním ekonomickým přístupům, které můžou offline byznys obecně pozvednout. Pomůžeme vám najít cesty a způsoby, jak a kudy se na novou online cestu vydat.

Vyzkoušet můžete třeba naší 14denní e-shopovou trial verzi, za kterou nezaplatíte zhola nic. Po jejím objednání získáte e-shop zdarma, kde si vše osaháte a zjistíte, co budete ke svému online podnikání potřebovat. A navíc, kdykoliv se můžete obrátit na zákaznickou podporu ACTIVE 24 – jsme tu pro vás 24/7.

Tak podnikání zdar. A tomu onlinovému zvlášť.

TIP: Projděte si naše chytré články, ve kterých se dozvíte spoustu informací o tvorbě vlastního webu i e-shopu

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5/5

Počet hlasů: 74