Jak se dělá web na .CZ doméně

Toužíte po vlastním webu, ale nechcete se do jeho vytváření zbytečně zamotat? Máme pro vás do začátku několik chytrých rad a témat k úvaze. A k tomu horký tip, jak k webu získat .CZ doménou jen tak.

KE-STARTU-PRIPRAVIT

Ke startu připravit…

Založit si vlastní web vyžaduje odhodlání, to dá rozum. A jestli navíc chcete, aby vám nesl finanční nebo jiný zisk, je třeba i silná vůle a motivace. To abyste ho hned při prvním škobrtnutí nezavřeli do šuplíku. Takže, ještě než se pustíte do tvoření, ujasněte si pár věcí:

  • komu bude váš web určen – každá oblast má svou nejpravděpodobnější klientelu, vyplatí se tedy tvořit web na míru (z hlediska obsahu, tónu i celkového vizuálu),
  • jaký je hlavní cíl webu – postupujte po malých krůčcích, přehnané cíle by vás mohly později demotivovat,
  • co chcete lidem nabízet, čím se odlišíte od konkurence a čeho chcete dosáhnout v určitém časovém úseku.

Mít, či nemít webdesignera

Chcete-li vysoce komplexní a propracovaný web s atypickými prvky, doporučujeme oslovit webdesignera. Připravte se ale, že to bude docela pálka (desetitisíce i statisíce).

Na tvorbu webu pro malý až středně velký podnik si můžete troufnout osobně, v jednoduché online administraci. Spravovat si ho budete sami, bude tedy pod vaší neustálou kontrolou. Jako super starter pack doporučujeme službu Moje stránky, která nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti s tvorbou webu. Až budete mít jasno v bodech z této a předchozí kapitoly, vykročte kupředu. Navést vás může také naše video.

Začínáme: Webhosting + .CZ doména jako bonus

Doména je internetová adresa webové stránky. Registrace domény je proces, díky kterému získáte vlastní adresu. Registrovat si pochopitelně můžete jen takové doménové jméno, které je volné a neodporuje registračním pravidlům. Ověřit dostupnost vybrané domény můžete zdarma tady.

Webhosting je pronájem prostoru pro web, díky kterému můžou být vaše stránky pořád online, ačkoli nemáte vlastní server. A teď ten horký tip – u nás si můžete vybrat webhosting ve výhodných balíčcích, které zahrnují i .CZ doménu jako bonus na první rok. Kompletní web vás tak vyjde klidně na 49 Kč měsíčně bez DPH. Porovnání parametrů jednotlivých balíčků najdete tady.

Co je to ten WordPress a v čem se vyplatí

WordPress je nejpoužívanější open source redakční publikační systém, ve kterém hladce vykouzlíte komplet web. Můžete v něm spravovat obsah – tvořit a zveřejňovat články, zařazovat je do kategorií, přidávat k nim různé štítky, spravovat galerii obrázků, pracovat s videem či hudbou, odpovídat na komentáře a tak dál.

Kromě WordPressu jsou populární i další redakční systémy – třeba Joomla nebo Drupal. Výhodou WordPressu je, že se jednoduše ovládá a dá se použít pro různé účely (blog, firemní prezentace, e-shop, internetový magazín). Jeho funkce snadno rozšíříte pomocí pluginů WordPressu a navíc – je bezplatný. Potřebujete k němu akorát výše zmíněný webhosting, na kterém vám bez problémů poběží.

TIP: Seznam užitečných článků najdete tady. Pro usnadnění práce, hledejte přímo hosting pro WordPress.

Návštěvnost webu & SEO

SEO (Search Engine Optimization) je proces ovlivňování viditelnosti webu či stránky v neplacené části výsledků vyhledávače. A čím výš a častěji se objevuje ve výsledcích vyhledávače, tím víc návštěvníků tam web může získat. 

Vřele doporučujeme balíček ACTIVE 24 Profi web, který zahrnuje neomezený webhosting, SEO nástroj a .CZ doménu jako bonus na první rok. SEO nástroj vyhodnotí slabiny webu a ukáže vám, co je třeba změnit, aby se váš web ve vyhledávání umisťoval před konkurencí. A pomocí názorných instrukcí v češtině pak můžete krok za krokem zvyšovat své SEO skóre.

TIP: Pročtěte si náš chytrý článek – najdete v něm 5 tipů, jak zvýšit návštěvnost webu.

Tak hodně zdaru. A kdybyste se do toho přece jenom jakkoliv zamotali, obraťte se na nás. Zákaznická podpora ACTIVE 24 je vám k dispozici 24/7.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.7/5

Počet hlasů: 119