Pronájem e-shopu, nebo tvorba na míru? Poradíme, kdy se co vyplatí

Dnes je tvorba e-shopů tak jednoduchá, že je běžně zakládají studenti, maminky na mateřské i lidé v důchodu. Využívají přitom buď hotových řešení, nebo si nechávají navrhnout svoje vlastní. Chcete vědět, která možnost je ve vašem případě ta lepší? Po dočtení našich řádků budete mít jasno.

Tvorba na míru

Pokud chcete provozovat e-shop, máte v zásadě dvě možnosti, jak se do internetového obchodování pustit. Buď využijete již existující e-shopové řešení a pronajmete si ho od poskytovatele za měsíční paušál, nebo si necháte vytvořit e-shop přímo na míru. Obojí má svá pro i proti. Pojďme si je teď společně krátce shrnout.

V čem je lepší pronájem e-shopu?

  • Je to nejrychlejší cesta, jak založit e-shop. Spustit ho můžete klidně ještě dnes.
  • Založení je tak snadné a intuitivní, že ho zvládne i naprostý amatér.
  • Nemusíte řešit technické záležitosti a můžete se více věnovat přímo svému podnikání.
  • Pronajaté e-shopové řešení je výrazně levnější alespoň na počátku podnikání.

V čem jsou lepší e-shopy na míru?

  • Přizpůsobí se vašemu oboru podnikání, přáním i požadavkům.
  • Z hlediska možných úprav nejste takřka ničím omezeni.
  • Nesplývají s ostatními e-shopy. Můžete mít jedinečný design, kteří si zákazníci lépe zapamatují.
  • Z dlouhodobého hlediska může být řešení na míru finančně výhodnější.

Při výběru vhodného řešení zohledněte především 3 kritéria

1. Finance

Pokud máte právě hluboko do kapsy, je pronájem e-shopu jasným řešením. Pokud si ale můžete dovolit větší investici a přesně víte, co od e-shopového řešení chcete, pak byste měli uvažovat o jeho samostatném vývoji. Zvlášť, pokud potřebujete atypické řešení.

2. (Ne)standardnost řešení

Pokud chcete mít klasický internetový obchod, na který jsou lidé na internetu zvyklí, a nemáte ohledně jeho podoby žádné zvláštní požadavky, postačí vám jednoduchý pronájem e-shopu. Jestliže ale potřebujete složitější systém, nebo pokud prodáváte atypické designové produkty, může být vývoj e-shopu na míru vhodnějším řešením.

3. Plány do budoucna

Předpokládáte raketový růst? Nebo chcete výhledově měnit vzhled a funkce e-shopu? Pak se vám vyplatí začít už od začátku s tvořením individuálního řešení na míru. Nebudete muset později vše předělávat a začínat zase od píky.

Kdy se vám vyplatí pronájem e-shopu a kdy byste měli investovat do vývoje vlastního řešení?

Odpověď na tuto otázku vyplývá už ze tří předchozích bodů. Pojďme si to ale pro jistotu ještě jednou shrnout.

Pronájem e-shopu je skvělým řešením především pro začátečníky. Nepotřebujete k ruce programátora, grafika ani další počítačové experty. Celý e-shop zprovozníte sami, i když jste nikdy dřív nic takového nedělali. Nemusíte se nic zdlouhavě učit, oslovovat odborníky s prosbou o pomoc, ani doplácet na typicky nováčkovské chyby. Díky tomu mohou mít vlastní e-shop i lidé programováním a tvorbou webů zcela nepolíbení.

Pokud ale máte složitou strukturu produktů nebo vysoké nároky na úpravu e-shopu, měli byste pouvažovat o řešení na míru. Individualizovaný e-shop se snadněji přizpůsobí vašim náročnějším požadavkům.

Že si ještě nejste jistí, která varianta je pro vás ta pravá? Vyzkoušejte náš e-shop zdarma během 14 dní. Po dvou týdnech se snadno rozhodnete, jestli vám naše řešení vyhovuje, nebo potřebujete jiné.

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 4.5/5

Počet hlasů: 150