Jak hromadně upravit texty ve WordPressu?

Jak snadno vyřešit situaci, kdy je zapotřebí upravit vícero textů na různých místech webu? Vyhledat a nahradit konkrétní výrazy napříč webem nemusí zabrat hodiny, poradíme, jak na to.

Čím složitější struktura na webových stránkách postupem času vznikne, tím je potenciálně náročnější udržovat obsah aktuální. Může se změnit jen malá část obsahu, například název firmy, i to ale v praxi znamená zdlouhavé pátrání a hledání zmínek napříč webem, které může zabrat desítky minut i hodin.

Další situací může být migrace webu na nový hosting a novou doménu. V obsahu se mohou objevit odkazy na již neaktuální doménu na řadě míst a jejich ruční vyhledávání a nahrazování je jednoduše neefektivní. Pokud potřebujete přesunout WordPress stránky na nový hosting, postupujte raději podle našeho návodu a sáhněte po šikovném nástroji All-in-One WP Migration.

Jak najít a nahradit text na webových stránkách?

WordPress sám o sobě neumožňuje hledat a nahrazovat texty napříč stránkami. Jednou z možností je hromadné vyhledání v databázi, ale to je cesta, kterou by měli provádět jen zkušenější uživatelé. Tak či onak existuje příjemnější a efektivnější cesta, která je v mnoha ohledech i bezpečnější.

 search-regex

Před tím, než se do čehokoli pustíte, proveďte zálohu databáze. Zálohu celých stránek hravě zvládnete podle našeho návodu. Pokud využíváte hosting či server od Active24, máte výhodu v možnosti obnovy souborů i databáze během několika kliknutí. Záloha probíhá automaticky každý den po půlnoci a k dispozici je až 90 záloh.

Jak vyhledat a nahradit text napříč stránkami:

  1. Nainstalujte bezplatný plugin Search Regex a aktivujte jej.
  2. V administraci v sekci „Nástroje“ otevřete novou položku „Search Regex“.
  3. Zobrazí se jednoduché rozhraní. Do pole „Search“ napište výraz, který chcete napříč webem vyhledat, a klikněte na tlačítko Search.
  4. Do pole „Replace“ následně vložte výraz, kterým chcete nahradit nalezené položky. Můžete upravovat či nahrazovat po jedné, nebo hromadně.
  5. Volba „source“ určuje, v jakém typu obsahu bude vyhledávání probíhat. V zásadě jde o stránky a příspěvky. Plugin si nicméně poradí i s vlastním typem obsahu.

serach-regex1

 Hromadné vyhledání a nahrazení obsahu má řadu výhod, největší je ale nepochybně úspora času. Pokud provozujete třeba e-shop nebo obsahový web, může vám šikovný plugin ušetřit hodiny času.

Article rating

Average rating: 4.7/5

Votes: 113